انواع کابینت آشپزخانه مدرن کابینت هایگلاس و کابینت پلی گلاس

چیدمان طراحی و ساخت انواع کابینت های مدرن و کابینت های هایگلاس

طرح ها و ویژگی ساختار کابینت آشپزخانه مدرن

کار کردن در آشپزخانه یک امر تکراری است.پس بهتر است با یک طراحی خوب انگیزه و انرژی کافی را برای کار کردن در آنجا به وجود آوریم. یکی از انواع طراحی دکوراسیون آشپزخانه طراحی مدرن است که با در نظر گرفتن فضای کافی برای ذخیره سازی و سطح کار و با حفظ اصول مدرنیته انجام می شود.

طراحی مدرن معمولا در فضا های کوچک یا متوسط انجام می شود زیرا یکی ازاصلی ترین اصول طراحی مدرن بهینه سازی فضا برای یک کاربر است. در طراحی مدرن برای کابینت مدرن با ایجاد اختلاف سطح درعمق وارتفاع و همچنین با استفاده از رنگ های مختلف یک آشپزخانه مدرن به وجود می آید.

کابینت جدید چیست و شامل چه ویژگی هایی است

کابینت جدید در ایران با توجه به نوع واردات به ایران و هم چنین نوع ساخت کابینت معنی متفاوتی نسبت به معنی این واژه در دیگر کشورها دارد.

در اینجا قصد داریم به تفاوت های موجود و اصول طراحی کابینت جدید بپردازیم. و معنی کابینت جدید در ایران را بررسی کنیم. با توجه به فرهنگ استفاده از کابینت آشپزخانه در کشورهای اروپایی و آمریکایی و اصول کشورهای پیشرفته آشپزخانه ها همانند ایران از اهمیت خیلی خیلی زیادی برخوردار نیستند و آشپزی ایرانی ها در آشپزخانه ها باعث شده که طراحی و اجرای کابینت در ایران از اهمیت زیادی برخوردار باشد و نیز متفاوت باشد و با توجه به اینکه این روزها بیشتر در معرض دید هستند و می توان گفت قسمتی از پذیرایی و حال خصوصی به حساب می آیند. این اهمیت دو چندان می شود و اغراق نسیت که گفته می شود آشپزخانه قلب خانه است .

اصولا در اروپا این شرکت های بزرگ چند میلیون دلاری یا یورویی هستند که کابینت ها را دیزاین می کنند و در تیراژ زیاد به صورت پیش ساخته و حدود از لحاظ طراحی در اختیار مشتریان قرار می دهند ولی در ایران کمی کپی برداری از مدل های اروپایی و خلاقیت دیزاینرهای ایرانی هستند که مجموعا ایرانی سازی مدل های اروپایی را باتوجه به استانداردهای (ارگونومی) ایرانی طراحی می کنند.

در ایران گاهی برخی رنگ ها و برخی مدلها پرطرفدار می شوند و یک سال یا چندین سال می توانند بازار خود را به خود اختصاص دهند ولی باید توجه داشت که با یک طراحی اصولی و حرفه ای می توان زمینه را برای استفاده لذت بخش و کاربردی فراهم کرد و ضمنا به نظر می رسد با توجه به طول عمر کابینت های با کیفیت و ضمانت دار باید از طراحی ها و رنگ هایی استفاده شود که سالیان سال از مد نیفتد و جذابیت خود را بعد از گذشت چند سال حفظ کند.

نکاتی در مورد آشپزخانه و دکوراسیون مدرن

آشپزخانه قلب خانه شماست فضایی است که معمولا اعضای خانواده را دور هم جمع می کند و می تواند به فضایی دوستانه و صمیمی مبدل شود. البته مهم این است که آشپزخانه شما به گونه ای باشد که کاملا متناسب با نیاز ها و سبک زندگی شما باشد و بتواند بخوبی پاسخگوی آن باشد. نکات مهمی در مورد دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد از قبیل این که تجهیزات و وسایل آشپزخانه در کجا قرار گیرند تا کاربردی ترین حالت را برای شما داشته باشند و یا سبک کانتر جلوی آشپزخانه طوری باشد که به زیباتر شدن و صمیمی تر شدن فضای آشپزخانه کمک کند و در عین حال حداکثر کاربری را داشته باشد البته این به مدرن یا کلاسیک بودن طراحی آن هم بستگی دارد.

در مبحث دکوراسیون آشپزخانه سبک مدرن آشپزخانه ای است که سبکش در این دوره با شاخصه ها و ویژگی های سبک کلاسیک و سنتی در تقابل باشد. در این سبک هیچ محدودیتی برای استفاده و معرفی رنگهای متنوع وجود ندارد می توان رنگهای مختلف و حتی متفاوت را در چهار چوب اصول و قوانین این سبک آشپزخانه وارد کرد. سبک و نوع معماری فضا لزوما ارتباطی با سبک دکوراسیون آشپزخانه ندارد. این بدان معنا ست که اگر سبک و شاخصه های معماری آشپزخانه ای سنتی باشد باز هم میتوان برای دکوراسیون آشپزخانه آن سبک مدرن را انتخاب کرد. خوشبختانه هیچ نیازی به معماری جدید یا اصلاح ساختاری بنا ندارید و فقط کافیست معیارهای سبک مدرن را در طراح دکوراسیون آشپزخانه به کارگیرید و از داشتن آشپزخانه ای مدرن لذت ببرید. ایده آل ترین حالت برای مدرن شدن دکور آشپزخانه این است که نمای کابینت ها علاوه بر تخت و مسطح بودن درب ها فاقد فریم و مرز بندی جدی باشد. هنگامی که درب کابینت های بدون فریم بسته است مرز قابل توجهی بین کابینت ها به چشم نمیخورد و فقط خطی باریک بین پانل های افقی درب هاست که ابعاد کار را نشان میدهد.باید متذکر شد که یکی از مهمترین شاخصه های جلوه سبک مدرن سادگی و یکپارچگی ست. استفاده از دستگیره مناسب در این سبک از اهمیت خاصی بر خوردار است.

دستگیره ها هر چه ساده تر و خطی تر باشند مدرن ترند. حتی استفاده از درب هایی با بازشوی مگنتی که بدون دستگیره هستند مدرن ترین حالت ممکن را برای این سبک ایجاد می کنند. خلوتی و فقدان تزئینات خاص امضای این سبک است چرا که در آشپزخانه ای با سبک مدرن تقریبا هیچگونه طرح و نقش قابل مشاهده نیست و همه عناصر در ساده ترین و مسطح ترین حالتشان انتخاب و نصب می شوند.

انتخاب دستگیره هایی با خطوط صاف و تمیز

اگر بخواهیم عامه پسندتر عمل کنیم باید برای کابینت ها و کشوها دستگیره هایی مدرن و ساده با خطوطی صاف انتخاب کنیم. این نوع سخت افزار بسیار شیک و زیبا هستند اگر علاقه زیادی به دستگیره های کلاسیک و منقوش برای کابینت ها و کشوهای کابینت آشپزخانه خود دارید از نور دستگیره ها استفاده و زمانی که تصمیم فروش خانه داشتید برای تسریع و تسهیل فروش ، آنها را با انواع مدرن و ساده تعویض کنید.

اکسسوری ها در کابینت آشپزخانه و کمدها

در دکوراسیون داخلی اکسسوری به لوازمی گفته میشود که از اجزاء اصلی ساختمان نیستند اما در زیبا سازی و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه نقش دارند، گاهی هم جنبه تجملاتی دارند که باعث آسایش و راحتی استفاده کننده میشوند.لغت اکسسوری به معنای فرعی و لوازم کمکی است. درکابینت آشپزخانه مخصوصا در آشپزخانه های کوچک استفاده از اکسسوری ها باعث میشود کارایی فضایی که به نظر غیر مفید می آید را دو چندان افزایش دهد.اکسسوری ها به دو دسته تقسیم میشوند: ضروری و تجملی.

ضروریها:

1.مجیک کرنرها: یراقی برای استفاده راحتر از فضای دور از دسترس کابینت های گوشه آشپزخانه است.

2.سبد سوپر مارکت :

-سبد و سوپر مارکت کابینتی ابعاد و سایزهای متفاوت و انواع مختلفی دارد

-سبد سوپر زمینی :این سبد مخصوص یونیت های زمینی و برای استفاده درست از فضای کابینت آشپزخانه طراحی شده اند.

-سبدهای نصب از بغل(مناسب ادویه جات و بطری)

– سبدهای نصب از کف(مناسب برای قوطی و بسته های کوچک)

– سبد مواد شوینده که معمولا زیر سینک نصب مى شود

– سبدهای تک کشوی چند منظوره(برای قرار دادن ظروف،لیوان و حتی سیب زمینی و پیاز )

– سوپر وسط: این سبدها کاربردهای زیادی دارند و از لحاظ کف به دو نوع کف توری و کف بسته تقسیم بندی می شوند، در میان این نوع سوپرها آنهایی که به درب کابینت وصل میشوند محبوبیت زیادی دارند

– سوپر یخچالی:این سوپرها در ابعاد گوناگون طراحی میشوند و برای ذخیره سازی در فضای آشپزخانه انتخاب ایده آلی هستند.

– اکسسوری های کشویی یا تقسیم کننده های کشو: از این اکسسوری ها برای مرتب کردن داخل کشو استفاده میشود

– .سطل زباله:این اکسسوری ها داخل یا روی درب کابینت نصب میشوند و برای تفکیک زباله در منزل مفید هستند

– سبدهای آبچکان:برای کابینت سینک مورد استفاده قرار میگید

– آویزهای داخل و بیرون کابینت: این آویزها انواع مختلفی دارند مانند آویز جای قاشق و چنگال، آویز چنگال، آویز جای ادویه، آویز جای لیوان و …

اکسسوری های تجملی : این گروه از اکسسوری ها مطابق با سلیقه و نیاز و انتخاب مشتری نصب میگردد که شامل آویز گیلاس، جا کاردی، جای تخته گوشت. بار سقفی، سبد بار فلزی، اکسسوری های داخل حمام و اتاق خواب مثل سرویس های چندتکه آرایشی، جاچتری، اکسسوری های داخل کمد مثل آویز پیراهن و شلوار.جا کروات،جا کمربند و …